Into the Unknown is comming to Bratislava!


The recently finished exhibition Into the Unknown has moved from  Vienna’s V&V Galerie for contemporary jewellery to Bratislava’s Galeria Cin Cin. 

The exhibition shows a selection of  jewellery from the recent  period.  The unexplored depths of the sea fascinates the author. She investigates and materializes her ideas in the long-lasting, not-yet-ending collection with the title “Into the Unknown” and “Unknown Waters”.

“Everything is possible, nothing is true. The deeper the unknown, the more intoxicating the world is. The inspiration's floating in weightless state, it never stands still. By movements of the water pulled back and forth - a solid bottom does not exist.”
You are cordially invited to meet the artist at the openig, which will take place on 3rd April 2013 from 18.00 till 21.30 h.

Management: Dorota Vlachovska
Place: Galeria CIN CIN (Podjavorinskej 4A, 811 03 Bratislava, Slovakia)
3.April – 26. April 2013
Opening: 3. April, 18.00
Opening times: Monday – Friday 14.00 – 18:30
Exhibition introducing: Maria H. Nepsinska


Tel: +421 905 206 298
E-Mail: galeria@galeriacincin.sk


Viktoria Münzker - Elysia brooch 2013

Viktoria Münzker - Yellow Richelieu brooch 2013

Viktoria Münzker - Lutea brooch 2013

 
Photo - Jan Ferus (Brooch Sluggish 2012)
 Otvorenie výstavy a prezentácia knihy
Z viedenskej galérie V und V, zameranej na autorský šperk, sa len nedávno ukončená výstava Viktorie Münzker presunula do bratislavskej galérie Čin Čin.
Výstava predstavuje výber autorských šperkov z posledného obdobia. Autorku fascinujú neprebádané morské hlbiny, skúma a zhmotňuje svoje predstavy v dlhodobej, stále nekončiacej kolekcií autorských šperkov pod názvom „Into the unkown“.
Šperky Viktorie Münzker nás pozývajú, aby sme sa ponorili do jej ríše, ktorá je taká farebná, vyrazná, príťažlivá a tajomná, niekedy aj strašidelná, ako okolo plávajúci roj najrozličnejších hlbokomorských živočíchov. Morské fluidum celkom zodpovedá temperamentu Viktorie Münzker a jej umeleckej samozrejmosti: nechať sa unášať, ostať spontánny. Neobmedzovať sa. Ani vo voľbe prostriedkov, ani vo výraze. Jedno sa vyvíja z druhého. Voda nesie, ak sa jej človek oddá a predsa ostane sám sebou. Ak verí v jej silu a v silu umenia.
Viktoria Münzker, je slovenská výtvarníčka, absolventka VŠVU, atelier kov a šperk, ktorá dlhodobo žije a tvorí vo Viedni v ateliéri Stoss im Himmel.

Výstavu uvedie: Mária H. Nepšinská

Kommentare

Beliebte Posts